Editorial


Vyšlo v časopise: AtheroRev 2020; 5(1): 3
Kategorie: Editorial

dovoľte mi, aby som využil tento editoriál prvého tohtoročného čísla časopisu Atheroreview na to, aby som vám poprial v novom roku 2020 veľa zdravia a úspechov v osobnom aj pracovnom živote.

Náš a dúfam, že aj váš časopis vstupuje do jubilejného piateho roku svojej existencie a jeho ambíciou je aj naďalej prinášať vám aktuálne informácie z oblasti aterosklerózy, klinické odporúčania, informácie o klinických štúdiách a zaujímavé kazuistiky. Na obsahoch jednotlivých čísiel sa podieľajú poprední odborníci nielen Slovenskej asociácie aterosklerózy (SAA) a České společnosti pro aterosklerózu (ČSAT), ale aj špecialisti rôznych odborov z oboch republík. Spoločný časopis je len potvrdením dlhoročných veľmi dobrých a veľmi rád k tomu pridám aj slovíčko „nadštandardných“ vzťahov medzi oboma odbornými spoločnosťami.

Slovenská asociácia aterosklerózy aj v roku 2020 už tradične vo februári pripravuje jedno z prvých „veľkých“ odborných podujatí na Slovensku – X. školu lipidológie a XVIII. nové trendy v prevencii aterosklerózy, tento rok aj za účasti budúceho prezidenta Európskej aterosklerotickej spoločnosti profesora Raya z Veľkej Británie a za tradičnej účasti popredných odborníkov z Českej republiky. Počas tohto podujatia nás čaká aj dôležité valné zhromaždenie členov SAA, ktoré bude rozhodovať o nových stanovách SAA, ktoré je nutné prijať vzhľadom na nové požiadavky vyplývajúce zo súčasnej legislatívy. V októbri spoločne s ČSAT organizujeme veľmi populárnu Česko-slovenskú lipidovú akadémiu v krásnom jesennom Mikulove, na ktorú Vás srdečne pozývam.

Prajem Vám počas celého roku čo najviac úspechov vo vašej práci a v našom spoločnom úsilí v „boji s aterosklerózou“.

Branislav Vohnout

spolueditor tohto čísla a prezident SAA


Štítky
Angiologie Diabetologie Interní lékařství Kardiologie Praktické lékařství pro dospělé

Článek vyšel v časopise

Athero Review

Číslo 1

2020 Číslo 1

Nejčtenější v tomto čísle
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu, se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se