Editorial


Vyšlo v časopise: AtheroRev 2020; 5(1): 3
Kategorie: Editorial

Vážení a milí přátelé,

vítejte na stránkách prvního letošního vydání časopisu Atheroreview, který si klade za cíl přinášet zajímavosti, aktuality i odpovědi na otázky v oblasti aterosklerózy a jí podmíněných onemocnění již pátým rokem.

Nedávno jsme vstoupili do třetí dekády třetího tisíciletí a rozvoj vědy a poznání se neustále zrychluje. Novinky se na nás valí ze všech stran, a proto věříme, že i přehledné informace zpracované našimi nejlepšími odborníky, které Atheroreview přináší, pro vás budou vítaným průvodcem.

V prvním čísle ročníku 2020 najdete osvědčené formáty: přehledy aktuálních témat, souhrny a reakce na doporučené postupy, výběr zahraniční literatury i fundované komentáře k výsledům klinických studií. Nebudou chybět zprávy a informace o dění v odborných společnostech, které Atheroreview odborně zaštiťují.

I s ohledem na rychle se vyvíjející obory související s aterosklerózu a jejími rizikovými faktory se budeme snažit pro vás v roce 2020 připravovat odborné akce, na kterých budeme mít příležitost vše prodiskutovat a hledat řešení často nesnadných otázek klinické praxe i výzkumu. Přijměte, prosím, srdečné pozvání na další výroční seminář Českého institutu meta­bolického syndromu 18. března do Plzně, nenechte si ujít blok ČSAT v rámci výročního sjezdu České kardiologické společnosti v pondělí 18. května v Brně, rezervujte si čas na již 34. Šobrův den 10. června v Praze. Společně se slovenskými kolegy se sejdeme v Mikulově 23. října u příležitosti Československé lipidové akademie. A vše završíme tradičním kongresem o ateroskleróze. Letos jsme „Špindl“ přesunuli do Brna a moc se na vás všechny 3. prosince budeme těšit.

S přáním hodně úspěchů v boji s aterosklerózou i v roce 2020,

Michal Vrablík

vedoucí odborný redaktor časopisu AtheroReview a předseda ČSAT

Obr. 1.


Štítky
Angiologie Diabetologie Interní lékařství Kardiologie Praktické lékařství pro dospělé

Článek vyšel v časopise

Athero Review

Číslo 1

2020 Číslo 1

Nejčtenější v tomto čísle
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu, se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se